X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

بیان مزایای استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی-پایان نامه کارشناسی ارشد

پنج‌شنبه 4 شهریور 1395 ساعت 14:32

دلایل برپا نمودن نظام­های اطلاعاتی در سازمان

پاسخ دادن به این سوال که چرا سازمان نظام اطلاعات سازمان را برگزیده است، ابتدا ساده به نظر می­رسد. می­توان گفت که سازمان­ها برای کارایی بیشتر، صرفه جویی در منابع ارزشمند و کاهش نیروی کار و هزینه­ها، به این کار دست زده­اند. شاید در گذشته این پاسخ درست بوده است، ولی اکنون با همه اهمیت آن، تنها دلیل روی آوردن به نظام­های اطلاعات نیست. امروزه نیز در برپایی نظام­های اطلاعات انتظار افزایش کارایی و بهره وری مطرح است ولی کار به جایی رسیده است که بدون این نظام­ها ادامه کسب و کار ناشدنی است. برای تصمیم­گیری­های سنجیده، برآوردن خواسته­های رو به افزایش مشتریان، هماهنگی مالی و انسانی، ناچار به برقراری نظام­های اطلاعات در سازمان­ها هستیم. هدف پاره­ای از سازمان­ها نوآوری است و آن را امتیاز رقابتی خود می­دانند. حتی گاهی در این راه به بازده مستقیم هزینه در نظام اطلاعات نمی اندیشند. در پاره­ای موارد نیز دگرگونی در مقررات دولتی و اجتماعی، عملکرد رقبا، و گسترش هزینه­های عملیاتی، روی آوردن به نظام اطلاعات را ضروری و توجیه می­نماید (لاودن و لاودن، ۱۳۸۴).

بطور خلاصه می­توان گفت که طی سال­های اخیر، مدیران به دو دلیل توجه روزافزونی به نظام­های اطلاعاتی و مدیریت اطلاعات در قالب اینگونه نظام­ها داشته اند.

  1. افزایش پیچیدگی فعالیت­های کسب و کار: کسب و کار همواره پیچیده بوده است، ولی امروزه از هر زمان دیگری پیچیده­تر شده است. همه سازمان­ها در مع رض تأثیرات اقتصاد بین الملل بوده و در بازار جهانی رقابت می­کنند. فن آوری کسب و کار پیچیده­تر می شود و چارچوب­های زمانی برای اقدام­های مدیریتی کوتاه­تر می شود و محدودیت­های اجتماعی در قالب تقاضای مشتریان برای محصولات و خدمات کیفی و ارزان­تر وجود دارد. هر­یک از این آثار بر پیچیدگی کسب و کار می­افزاید.
  2. بهبود توانمندی­های رایانه: رایانه­های غول پیکر دهه­های۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ به سبب داشتن سرعت اندک و اندازه بزرگ از صحنه خارج شده­اند و تنها کارشناسان سخت افزار با آن­ها سر و کار خواهند داشت. در گذشته کاربران هرگز در تماس مستقیم با سخت افزارها قرار نمی­گرفتند و از این امر راضی بودند و در بیشتر موارد استفاده کنندگان خروجی­های رایانه حتی نحوه کار با آن را نمی­دانستند و برخی از یادگیری آن هم هراس داشتند. اما کاربران امروزی دیگر رایانه را یک وسیله ویژه به­شمار نمی­آورند بلکه به آن به­عنوان یک ابزار کار ضروری مانند میز، صندلی و تلفن نگاه می­کنند (مک لوید، ۱۳۸۷).

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

۱-۴-۱٫ هدف­کلی

  • شناسایی نقش سیستم­های اطلاعاتی بر قابلیت­های سازمانی در صنایع کوچک و متوسط.

۱-۴-۲٫ اهداف­جزئی

۲-۴-۲-۱٫ توسعه و کاربرد استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی.

۲-۴-۲-۲٫ بیان مزایای استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی.

۲-۴-۲-۳٫ مشخص کردن قابلیت­های سازمانی شده در سطح سازمان ودر نتیجه کسب مزیت رقابتی نسبت به رقبا در کسب و کارهای کوچک و متوسط.

۲-۴-۲-۴٫ شناسایی مکانیزم­های قابلیت­های سازمانی در شرکت­های مورد بررسی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : نقش سیستم های اطلاعاتی در قابلیت های سازمانی در صنایع کوچک ومتوسط مورد مطالعه شهر صنعتی کاوه  با فرمت ورد

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.