X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دانلود پایان نامه تعیین توسعه و کاربرد استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی

پنج‌شنبه 4 شهریور 1395 ساعت 14:38

. تعاریف­عملیاتی

سیستم­های اطلاعاتی

سیستم­های اطلاعاتی توسط پرسشنامه محقق ساخته با ۳۴  سوال تحت شش بعد سیستم­های فرآیند کار، سیستم­های خودکارکردن فعالیت­های اداری، سیستم­های دانش­بر، سیستم­های اطلاعات مدیریت، سیستم­های پشتیبانی تصمیم گیری و سیستم­های مدیران ارشد سنجیده شده است. سوالات همگی از طیف ۵ تایی لیکرت تشکیل شده­اند که میزان استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در شرکتی که پاسخ دهندگان در آن مشغول به کارند را از ۱ (خیلی کم) تا ۵ (خیلی زیاد) نشان می­دهد.

قابلیت های سازمانی

قابلیت­های سازمانی توسط پرسشنامه محقق ساخته با ۳۳  سوال تحت سه بعد قابلیت­های مبتنی بر داده، قابلیت­های مبتنی بر فرآیندها و قابلیت­های مبتنی بر ستاده سنجیده شده است. سوالات همگی از طیف ۵ تایی لیکرت تشکیل شده­اند که میزان موافقت پاسخ دهندگان با سوالات را از ۱ (خیلی کم) تا ۵ (خیلی زیاد) نشان می­دهد.

۱-۷٫ مدل مفهومی پژوهش

همانطور که اشاره گردید سیستم­های اطلاعاتی به مجموعه­ای از اجزای مرتبط باهم گفته می شود که اطلاعات را به منظور حمایت از تصمیم­گیری و کنترل در یک سازمان جمع­آوری، پردازش، ذخیره و توزیع می­کنند (جانکوفسکی[۱]، ۲۰۰۹). در پژوهش حاضر سیستم­های اطلاعاتی توسط پرسشنامه محقق ساخته با ۳۴  سوال تحت شش بعد سیستم­های فرآیند کار، سیستم­های خودکارکردن فعالیت­های اداری، سیستم­های دانش­بر، سیستم­های اطلاعات مدیریت، سیستم­های پشتیبانی تصمیم گیری و سیستم­های مدیران ارشد سنجیده شده است. قابلیت­های سازمانی نیز مجموعه­ای از دانش، مهارت و همچنین خصوصیت های محیط داخلی سازمان است که آن را در بکارگیری منابع برای دستیابی به هدف خاص توانمند می سازد (لادو و همکاران[۲]، ۱۹۹۲). قابلیت­های سازمانی نیز توسط پرسشنامه محقق ساخته با ۳۳  سوال تحت سه بعد قابلیت­های مبتنی بر داده، قابلیت­های مبتنی بر فرآیندها و قابلیت­های مبتنی بر ستاده سنجیده شده است. بنابراین برای شکل­گیری مدل مفهومی پژوهش از این دو مدل استفاده گردیده است که در شکل شماره ۱-۱ نشان داده شده است.

[۱] – Jankowski

[۲] – Lado et al

سوالات یا اهداف این پایان نامه : 

۱-۴-۱٫ هدف­کلی

  • شناسایی نقش سیستم­های اطلاعاتی بر قابلیت­های سازمانی در صنایع کوچک و متوسط.

۱-۴-۲٫ اهداف­جزئی

۲-۴-۲-۱٫ توسعه و کاربرد استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی.

۲-۴-۲-۲٫ بیان مزایای استفاده از سیستم­های اطلاعاتی در صنایع کوچک و متوسط استان مرکزی.

۲-۴-۲-۳٫ مشخص کردن قابلیت­های سازمانی شده در سطح سازمان ودر نتیجه کسب مزیت رقابتی نسبت به رقبا در کسب و کارهای کوچک و متوسط.

۲-۴-۲-۴٫ شناسایی مکانیزم­های قابلیت­های سازمانی در شرکت­های مورد بررسی.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : نقش سیستم های اطلاعاتی در قابلیت های سازمانی در صنایع کوچک ومتوسط مورد مطالعه شهر صنعتی کاوه  با فرمت ورد

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.